Adoptuj si kravičku

Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah k  zvieratám a vypestovať správne stravovacie návyky, ukázať deťom, ale aj ich rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa musia slovenskí poľnohospodári dobre starať.

Ide o zábavnú a edukatívnu školskú súťaž, v ktorej si deti mohli virtuálne adoptovať ozajstnú kravičku:

Trieda LIENOK si adoptovala kravičku a dali jej meno BODKA.

 Trieda MOTÝLIKOV si adoptovala kravičku a dali jej meno PERLIČKA.

Každý mesiac sa škôlkarskému kolektívu triedy otvorí jedna úloha. Tvorivú úlohu každý z triedy plní sám za seba (ručne), alebo ju tvoria deti spoločne (záleží od zadania, nechajme sa prekvapiť). Výsledok tvorivej úlohy potom pani učiteľka odfotí a odošle prostredníctvom online aplikácie Adoptuj kravičku. Deti zbierajú body za plnenie úloh a tiež za spoločnú starostlivosť o svoju adoptovanú kravičku. Cieľom je, aby bola kravička stále na 100% šťastná, aby všetci splnili svoju tvorivú úlohu. Každá trieda súťaží o cenu pre triedu – kolektív, ktorému sa podarí nazbierať najviac bodov počas celej súťaže, vyhráva!

No nie je dôležité vyhrať, ale v našom prípade

využiť aj takúto zábavnú, ale náučnú formu vzdelávania.

Postupne Vám budeme pridávať aj fotografie z jednotlivých tried pri plnení úloh.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s