Plánované opatrenia a rozhodnutia relevantných úradov účinné od 15. júna 2020

• Prevádzka materskej školy bude zabezpečená tak, aby zákonní zástupcovia dieťaťa mohli dieťa odovzdať do materskej školy pred začiatkom svojej pracovnej doby a prebrať dieťa z materskej školy po jej skončení.
  • Dĺžke prevádzky materskej školy od 15.6.2020  je stanovená na maximálne 10 hodín.
  • Začiatok  prevádzky  od  6.30 hod.
  • Koniec   prevádzky  o 16.30 hod.
  • Dochádzka do materskej školy je  umožnená  len deťom z rodín, ktoré nie sú v karanténe.
  • Naďalej bude  vykonávané v rámci zdravotného  filtra preventívne meranie teploty detí bezdotykovým teplomerom pri vstupe  do triedy.
  • ZZ zodpovedá za dodržiavanie hygienicko – epidemiologických opatrení –

(nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk):

• pri privádzaní dieťaťa do materskej školy
  • počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej
  • pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy
  • ZZ predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy, alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie  – podpíše učiteľke pri príchode.
  • ZZ rešpektuje pravidlá nenosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy.
  • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, ZZ bezodkladne o tejto situácii informuje učiteľku a riaditeľku školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény.
  • V závislosti od poveternostných podmienok sa prevažná väčšina aktivít s deťmi a pre deti organizuje v exteriéri, či už v areáli materskej školy alebo mimo neho,  podľa podmienok materskej školy.
  • Materská škola sa ale v rámci možností bude ďalej zameriavať na rozvíjanie a upevňovanie kľúčových kompetencií detí potrebných pre úspešné zvládnutie vzdelávania.
  • Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy minimalizovať na nevyhnutné minimum –  cca 10.00 minút.
  • Sprevádzajúca osoba sa v priestoroch materskej školy pohybuje vždy v rúšku.
  • Všetky  osoby si  pri vstupe do budovy dezinfikujú ruky.
  • Materská škola v prípade podozrenia na ochorenie (nielen na COVID-19) dieťa nepreberie.
  • Sprevádzajúca osoba zabezpečí umiestnenie rezervného rúška svojho dieťaťa do jeho skrinky.
  • Dieťa si umyje ruky bežným spôsobom pod dohľadom zamestnanca materskej školy.
  • Výmena posteľnej bielizne sa bude uskutočňovať  1x do týždňa bežným spôsobom. Uteráky  sa menia 2x v týždni.
  • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, je nutné umiestniť ho do samostatnej miestnosti a kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú. O podozrení na nákazu COVID-19 materská škola informuje príslušný RÚVZ tak, ako je to v prípade iných infekčných ochorení.

Ďakujeme za pochopenie.

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )