Zbierame batérie so Šmudlom

V novom školskom roku sa naša materská škola zapojila do ekovýchovného programu – zbierania batérií so Šmudlom. Úlohou nás pedagógov, detí i ich rodičov  je zbierať použité batérie do zeleného B-BOXU a potom tieto batérie vysypať do zbernej nádoby, ktorá sa nachádza pri vstupe do MŠ. Šmudlo nás už navštívil, naučil nás ako triediť odpad a teší sa spolu s nami, ako mu celý rok budeme v ochraňovaní prírody pomáhať.

Veríme, že nám pomôžete, a tak spoločne ochránime našu zem. 🙂

šmudlo

Dbáme o naše zúbky

Počas tohto školského roka sa naši predškoláci z triedy č. 2 zapoja do programu DENTAL ALARM kde sa spoločne s pripravenými školiteľmi naučia, ako si správne čistiť zúbky a starať sa o ústnu hygienu. Počas roka ich čakajú štyri stretnutia, kde dostanú nie len potrebné informácie, ale aj rôzne odmeny. Prvé stretnutie už majú naše deti za sebou, kde boli obdarované zubnými kefkami a už teraz sa tešia no nové “zúbkové” dobrodružstvo :-).

Návšteva polície

V našej materskej škole dbáme na dopravnú výchovu a snažíme sa viesť deti k dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky. Práve preto sme radi, ak nás počas školského roka navštívi pani policajtka, ktorá deťom presne vysvetlí, ako to na ceste funguje, a ako byť vždy v bezpečí. Aj v tomto jesennom období sa naše deti oboznámili s dopravnými značkami, ktoré im pomáhali orientovať sa pri kolobežkovaní na dopravnom ihrisku. Pohyb na kolobežkách bol pod dohľadom pani policajtky, ktorá naše deti usmernila a na záver stretnutia zhodnotila, že to našim deťom vyšlo na „výbornú“. Už teraz sa tešíme, kedy k nám zavíta opäť.

Ochutnávka zdravej výživy

V novom školskom roku sme opäť otvorili rodičom našu bránu materskej školy pri príležitosti Svetového dňa výživy. Počas ochutnávky si mohli deti spolu so svojimi rodičmi, starými rodičmi i priateľmi pochutnať na zdravých šalátoch, nátierkách, pistáciovom koláči i chutnej ovocnej šťave. Pri pohľade na úsmevy všetkých prítomných veríme, že si každý prišiel na svoje, a že si medzi našimi dobrotami našiel to správne „orechové“.  Keďže nám na záver podujatia ostali iba prázdne podnosy sme si istí, že každému chutilo, a že nás navštívia naši vzácni hostia aj pri ďalších spoločných aktivitách.