Oslava jesene

Súvisiaci obrázok

Záhrada našej MŠ bola 17. októbra naladená veselo i rozprávkovo. V jesennej  olympiáde sa deti predviedli  nielen športovaním, ale aj  riešením matematických úloh a  pomohol im pri tom známy rozprávkar ujo Sutejev. Jeho príbehy boli našej aktivite ako ušité na mieru. Predškolákom  pomohla PALIČKA POMOCNÍČKA  a ROZLIČNÉ KOLESÁ a o rok mladší kamaráti sa zaoberali rozprávkou O JABĹČKU a O TROCH MAČIATKACH. Do riešení sa zapojili aj najmenší. Ony sa  zahrali  na Dedka ako ťahal repku.
Celé dopoludnie nám bolo nápomocné teplé jesenné slniečko a tak deti s radosťou tvorili, počítali, usporadúvali, precvičili si  vzájomnú kooperáciu pri oberaní jabĺk, vytvorili situácie, kde sa významne osvedčila palička ako skvelý pomocník a vyriešili starosti mačiatkam.
Krátky prierez touto pre deti zaujímavou činnosťou ponúkame vo fotogalérii.