Dopravná výchova v MŠ

Dňa 21.09.2018 sa v našej materskej škole uskutočnilo výchovno-vzdelávacie dopoludnie s názvom “Bezpečne na ceste” aj s návštevou pani policajtky. Tá navštívila triedu č. 2 kde na ňu už s očakávaním čakali všetci naši predškoláci. Najprv sa deti oboznámili s pravidlami cestnej premávky na interaktívnej tabuli, vyskúšali si správny prechod cez cestu po priechode pre chodcov a za svoju šikovnosť dostali pekný dar v podobe reflexného pásika. Následne po aktivitách v triede si deti nasadili cyklistické prilby, vzali kolobežky i bicykle a program mohol pokračovať na našom dopravnom ihrisku. Tu si deti vyskúšali jazdu na bicykli a kolobežkách v správnom smere jazdy, oboznámili sa s dopravnými značkami a využívali i nakreslené priechody pre chodcov a semafór. Musíme uznať, že deti boli šikovné a po pár minútach už jazdili a využívali dopravné ihrisko správne podľa pravidiel aj bez našej pomoci. 🙂

Za veľmi náučné a príjemné “dopravné” dopoludnie ďakujeme pani kpt. Anne Hospodárovej z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.