Chemická šou s Hokusom – Pokusom

Dňa 8.3.2018 nás navštívil veselý, ale najmä poučný chemik a profesor menom Hokus – Pokus. Do materskej školy priniesol množstvo zábavných pokusov, ktoré sa deťom nesmierne páčili. Prezradil nám, že on veru nie je kúzelník, ale skutočný vedec. Spolu s deťmi, ktoré mu počas pokusov asistovali, nafúkali balón pomocou octu a sódy bikarbóny, zafarbili vodu, čarovali s oxidom uhličitým a vyskúšali si ešte množstvo iného. Nakoniec si spolu s Hokusom Pokusom zatancovali a zaspievali, čo vytvorilo perfektnú bodku predstavenia.

Za krásne dopoludnie prežité s veselým profesorom, Hokusovi Pokusovi veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa niekedy nabudúce.

🙂

Návšteva zo ZŠ

V mesiaci február nás navštívili deviataci zo Základnej školy Jenisejská 22, Košice. Prišli sa pozrieť na našich šikovných predškolákov, ktorým čoskoro otvoria svoje brány. V triede č. 5 zahrali deťom krásne divadielko v angličtine o žabiakoch, ktoré si neskôr vyskúšali aj naše deti. Po divadelnej hre dostali predškoláci do rúk tablety, na ktorých riešili matematické a komunikačné úlohy. Práca s digitálnymi pomôckami sa deťom veľmi páčila a z návštevy zo základnej školy boli nadšení. Za príjemné dopoludnie im veľmi pekne ďakujeme.

🙂