Navštívili sme Hobití dom

hobit1

Environmentálna výchova je súčasťou výchovno – vzdelávacieho procesu v našej materskej škole. S duchom poznávania prírody a života kedysi dávno sa deti z tried č. 2, 5 a 8 vybrali na exkurziu do neďalekej dediny pri Košiciach – Družstevná pri Hornáde. Tam v rámci rôznych projetkov ekocentra Sosna bol vybudovaný aj Hobití dom

V zaujímavom malom domčeku mali deti možnosť bližšie spoznať život jednoduchých ľudí. Vyskúšali si kreslenie hlinou i trávou, ochutnali zdravú jesennú tekvicu, čerstvý chlieb s maslom a vypestovanými bylinkami, ktorý zapili voňavým bylinkovým čajom. Počas návštevy sa deti zabavili rôznymi environmentálnymi hrami i skladaním bylinkového puzzle. To všetko sa odohralo v ekologickom centre v prírodnej záhrade.

Nadšenie detí z poznávacieho výletu si pozrite vo fotogalérii. 🙂